Tığ İşi Bayan Yelek Modeli

Tığ iş yelek modelimiz hem eğlenceli hem de çok şık bir model. Genelde şal ipleriyle ve simli iplerle daha da güzel ve dökümlü duracaktır. Biz sadece örneği açıklamak ve göstermek için bu iple uyguladık. Hepinizin çok severek yapacağı ve kullanacağı bir yelek modelidir. Bu örneğimizle aslında çok şey yapılabilir. Atkılar, boyunluklar, saç bandı yaparakta kullanabilirsiniz.

Malzemeler

2,5 Numara tığ

Şal ipi

Yapılışı

Lastiğini istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. 3 – 4 sıra tırabzan da olur tercih edeceğiniz başka bir modelde. Lastikten sonra modelimize geçerken 10 zincir çekerek başlıyoruz. Tığımıza ipi 4 kere sarıp 5 ci tırabzana batarak hepsini tek tek örerek 6 defa da  çıkıyoruz. Bu işlemi yan yana 4 kere yapıyoruz.

Tığ işi bayan yelek modeli 1 resmi  Tığ işi bayan yelek modeli 2 resmi

Tığ işi bayan yelek modeli 3 resmi  Tığ işi bayan yelek modeli 4 resmi

Daha sonra başta 4 adet boş tırabzan bırakmıştık tığımıza 4 sarıp bu sefer en baştakine geri dönüp batıyoruz ve altı kerede ördüğümüz tırabzan dan oraya da 4 tane yapıyoruz. Ve aynı işlemi tekrarlıyoruz. İlk yaptığımız dörtlü tırabzanın dibinden bir dört daha sayıp 5ci tırabzan dan örmeye devam ediyoruz.

Tığ işi bayan yelek modeli 5 resmi  Tığ işi bayan yelek modeli 6 resmi

Sıranız bittiğinde sık iğneyle ikinci sıra örülerek örneğimizin muntazam durması için sabitlenecek.

Tığ işi bayan yelek modeli 7 resmi

İkinci sırada 8 zincir çekerek ilk yaptığımız tırabzanın dibinden aynı şekilde tığımıza 4 sarıp 6 örerek devam ediyoruz. Siz yelek ya da ceket yaparken kenarda bıraktığımız tek tırabzana iki ya da üçlü yaparsanız daha güzel duracaktır.

Tığ işi bayan yelek modeli 8 resmi

Sevgili hanımlar, bu örneği bebek çocuk ceket ve yeleklerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin hanımlar.

 

Etiketler:


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git