Kategoriler
Örgü

Tığ İşi Örgü Çanta Modelleri

Kadınlar başta olmak üzere birçok insanın kullanmaktan kendini alamadığı çantalar kadınlar ve erkekler için farklı şekillerde tasarlanmakta ve bu tasarlanan çantalar kişilerin kombinelerini tamamlanmaktadır. Kişilerin dışarı çıkarken gerekli olan eşyalarının taşınmasında da önemli bir yardımcı olan çantaların örgülü tarzları da kişilere ayrı bir hava katmaktadır. Dışarıda hazır satılan bu tarz çantalar evlerde de kolaylıkla örülebilmektedir. Örneklerine gazete ekleri, dergiler ve internetten ulaşılabilen örgü çanta örnekleri her çeşitte ve her tarza uygun bir şekilde mevcut bulunmaktadır.

Kişilerin el işi çantaların yapıyla maliyet konusunda tasarruf edebileceği örgü çantalar yaz aylarına salaş bir hava, kış aylarına sıcak bir hava katmaktadır. Eski kazaklardan da yapılabilen el işi çanta örnekleri renk geçişli iplerle örülümü de kişilerin düz kıyafetlerine renk katmakta yardımcı olmaktadır. Seksenli yıllardan esintileri kıyafetlere yansıtan örgü çantalar kalıpları veya boyutlarına göre de değişmekte, kişiler seçtikleri renkte iplerle kolaylıkla kendi tarzlarındaki örgü çantaları elde edebilmektedir.

Klasik örgü çanta modellerine daha da hava katan tığ işi çantalar desenleri ve üzerine işlenen motiflerle uğraş ve yetenek isteyen çanta türlerindendir. Tığ işi örgü çantalarda öne çıkan detaylar dantele benzeyen desenlerin olmasıdır. Ustalık isteyen bu çanta modelleri içinde örgü çantalarının iplerinden farkı bir ip türü kullanmak gerekmekte, genellikle bu ip türleri dantel ipleri olmaktadır. Çoğunlukla bir kumaş üzerine işlenen bu çantalar en az örgü çantaların kullanımı kadar eğlencelidir.

Tığ İşi Örgü Çanta Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.