Kategoriler
Örgü

Tığ işi Süveter Yapımı

Günümüzde tekstil ürünlerindeki hazır modeller ne kadar yaygınlık göstermiş olsa da, el işi ile yapılmış olanların yerini hiç bir zaman tutamayacağı bir gerçek. Tekstil sektöründe ne kadar fazla çeşit üretilmiş olsa da, el emeği göz nuru olan bu ürünler daha çok tercih görmektedir.

TIğ ile yapılmış olan kıyafetlerde hamarat kadınlar sınırlarının dışına çıkarak dikkatleri çekmeyi başarıyor. Tığ işleri ismi altında sayılabilecek birden farklı çeşitte örtüler, banyo lifleri, şallar gibi ürünler tasarlanırken şuanda ise tığ kullanımıyla elde edilen süveterler ön planda. Yine hamarat kadınlar yaratıcılıklarıyla ortaya oldukça şık modelleri çıkarmayı başarıyor.

Tığ ile süveter yapımı görüldüğü kadar zor değil. Bu konuyu biraz açmak gerekir ise, genel olarak delikli modellerde seçim yapıldığını söylememiz yanlış olmaz. Model seçimi yaparken süveterin kız mı, yoksa erkek mi yada bir çocuk mu olduğuna dikkat edilmesi gerekiyor. Eğer ki tığ ile yapmak istediğiniz süveter kız çocuğu için yapılacak ise, o zaman delikli bir model seçimi yapmanı daha uygun olacaktır. Bunun yanı sıra kız çocuğuna yakışacak olan renklerinde seçilmesi gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.