Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri

Tunus İşi Modeli Ve Yapımı

Tunus işini bilen bayanlarımız için aslında çok basit bir örnek. Bilmeyenlerin zorlanacağı bir şeyde yok aslında burada yapılacak birkaç sıra sonunda el alışacak ve daha kolay bir şekilde devam edeceksiniz. Bu örnekle istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz battaniyeler, kazaklar, yelekler, ceketler her yerde kullanılabilecektir.

Malzemeler

Tığ ve şiş  (ipinize göre tığınızın numarasını ayarlarsınız.)

Yapılışı

Başlangıç olarak klasik tunus işi yaparak iki sıra örüyoruz. İki zincir çekip birinci zincire batıp bir ilmek alıyoruz hemen yanından devam ederek üç ilmek daha alıp tığımızın üstünde beş ilmek oluşturuyoruz.

tunus işi modeli 1 resmi

Daha sonra dört tanesini bir kerede örerek geri çıkıyoruz.

tunus işi modeli. 2 resmi

Sonrasında tığımıza ip alıp hemen dibine batarak bir ilmek daha alıyoruz ve dipten bir ilmek daha alıyoruz ve örnek üzerinden iki ilmek çekiyoruz. Dört tanesin bir çekiyoruz. Bu sıramız bu şekilde devam ediyor.

tunus işi modeli. 3 resmi  tunus işi modeli. 4 resmi

tunus işi modeli. 5 resmi

Bu örneğimizde dikkat edilmesi gereken tek şey sıranın sonuna geldiğinizde bir alt sırada dörtlü olan örneğinizin içinden bir ilmek çıkarmayı unutmamak olacak. Aksi taktir de sıra sayınız her sırada azalır ve şekil bozulur.

tunus işi modeli. 6 resmi

Evet, hanımlar bu Tunus iş hem kolay hem de yeni başlamak isteyenler için pratik bir yöntem olacaktır şimdiden kolay gelsin.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.