Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri

Yazlık File Bluz Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, güzel bir yazlık bluz çalışmamla beraberiz, herkes örüp giye bilsin diye son derece basit ve hiç bir kesme işlemi yapmadan harika bir bluz örneğimizdir. Yazlık penye ip ile çalıştım ama bu tekniği kullanıp, kışlık bluz lerde çalışa bilirsiniz …

Malzemeler

Penye ip

Şiş 7 numara

Yapımı

İlk olarak ilmeklerimizi atarak başlıyoruz. 60 ilmek başlayıp ve burgulu başlangıç için 6 sıra düz örüyoruz. 5 ilmek te bir şişimizi kendimizden yöne çevirip burgu yapıyoruz. Bu şekilde sıramızı tamamlıyoruz.

yazlık örgü file bluz 1 resmi     yazlık örgü file bluz 2 resmi

yazlık örgü file bluz 3 resmi

Terse geçtiğimizde 1 düz, 2 defa şişe dola bu şekilde tersimizi örüyoruz.

yazlık örgü file bluz 4 resmi     yazlık örgü file bluz 5 resmi

Şimdi diğer sıramıza geçtiğimizde ters tarafta 1 ters 2 doladığımız ipi  boş bırakıyoruz. Sıra başına kadar aynı şekilde devam ediyoruz. Daha sonra sıra başına kadar düz örüyoruz. Tersinde de ters olarak devam ediyoruz.

yazlık örgü file bluz 6  resmi     yazlık örgü file bluz 7 resmi

Şimdi örneğimizi koymaya başlıyoruz. İlk sıramızda 2 düz örüyoruz ve 2 ilmeği sağa yatacak şekilde kesiyoruz, 1 dola 2 düz  2 ilmeği sağa yatacak şekilde kesiyoruz, 1 dola  2 düz örerek devam ediyoruz. Arka kısmında örgümüzü ters olarak örüyoruz.

yazlık örgü file bluz 8 resmi

Daha sonra 2 ilmeği sağa yatacak şekilde kesiyoruz, 1 dola 2 düz  2 ilmeği sağa yatacak şekilde kesiyoruz, 1 dola  2 düz örerek devam edelim.  Tekrar file yapıp ve 15 sıra düz örüyoruz. İstediğiniz uzunluğa göre ayarlayabilirsiniz. Daha sonra güzelce dikerek muhteşem bluzumuz oluşuyor. Bu şekilde file bluzumuz hazır. İyi günlerde kullanın…

yazlık örgü file bluz 9 resmi

yazlık örgü file bluz 10 resmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.