Kategoriler
İğne Oyası

Yeni İğne Oyası Kenar Modelleri

2014 oya örnekleri arasında en çok organzeden yapılan güller yer alacaktır. Oya bir Türk geleneği olarak hala popülerliğini sürdürmesinden dolayı sürekli yeni modeller ile karşınıza geliyor. Oya tasarımları arasında tığ, mekik, iğne oyası gibi birçok çeşit yer almaktadır. İğne oyası zahmetli olmasına karşın şık ve zarif durmasından dolayı çok fazla tercih ediyor. Burada en ine ayrıntı ya kenarı ile tülbenttin desenleri ve renkleri büyük bir uyum içerisinde olmalıdır.

Oya modelleri arasında sarkıtmalı güller çok fazla bulunuyor. Her daim yerini koruyan bu oya tasarımları giderek daha da modern bir hale gelmektedir. Bir oyayı en iyi gösteren malzeme ipinin kalitesidir. Bu detaylar göz önüne alınarak tasarımları yapılmalıdır. Yıllardır herkes tarafından sevilen ve hala yerini koruyan iğne oyası örnekleri olarak kazayağı, maydanoz gibi tekniklerden ortaya çıkan modeller giderek daha da göz alıcı oluyor. Gelin bohçalarının olmazsa olmazı haline gelen tülbentler daha canlı ve hareketlidir. 2014 sezonunda mavi ve kahvenin tonlarındaki uyumu görmek çok daha şıklık yaratıyor.

İğne oyaları olarak en çok dikkat çeken modeller elde yapılan çiçekler ve bunların tülbentte monte edilmesidir. Elbette oyalar sadece tülbentte değil havlu kenarları ve çeşitli ev tekstillerinin kenarlarına monte edilmektedir. Önemli olan şık ve uyumlu tasarımların ortaya çıkmasıdır. Birbirinden güzel ve renkli tasarımlar sezona damgasını vuracak şıklıktadır.

Yeni İğne Oyası Kenar Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.