Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri

Yıldız Örgü Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar, kullandığımız hırka, battaniye, bebek yeleği, kız kazakları vs çok modelde uygulayabileceğimiz yıldız modelimizi sizlere göstereceğim. Hediyelikler için oldukça kolay ve muhteşem duran bir örnektir. Rahatlıkla örebileceğiniz bu modelimizi şimdi hep beraber yaparak güzel ciciler çıkartalım.

Malzemeler

ip
Şiş

Yapılışı

İlk olarak oluşturmuş olduğumuz ilmeklerin ilk sırasını ters olarak örmeye başlıyoruz.Sonra ön yüze geçip ilk ilmeğimizi alıyoruz. Kenarlık olarak sonra 3 ilmek şişe alıp, 3 ilmeğin içinden 3 ilmek çıkarıyoruz.

yildiz-1 resmi      yildiz-2 resmi

Şişimize ipimizi dolayıp tekrardan 3 ilmeğin içinden geçirip ilmeklerimizi çıkarıyoruz. Böylece 3 ilmeğin içinden çıkarmış oluyoruz.

yildiz-3 resmi      yildiz-4 resmi

Sonrasından bir ilmek örüpte 3 ilmeğin içinden çıkarma işlemini devam ederek sıra sonuna kadar bu şekilde devam ediyoruz. Bir sonraki sıramızda yani arka kısmında örgümüzü ters olarak devam ediyoruz. Bir sonraki sıramızda kenarlıkla birlikte 3 tane düz örüpte bir önceki sıradaki düz ördüğümüz ilmek ortada kalacak şekilde bu 3 ilmeği içinden çıkarma işlemine devam ediyoruz.

yildiz-5 resmi    yildiz-6 resmi

Bir sonraki sırada tekrardan bu ilmekleri ters olarak örmeye devam edip yıldız modelimizi ortaya çıkarıyoruz. Bu şekilde muhteşem modelleriniz de kullanabileceğiniz örgümüzü tamamlamış oluyoruz.

yildiz-7 resmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.